banner

Kolej na Ferie

      Pan Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego i inicjator akcji, zachęca do skorzystania z oferty "Kolej na Ferie" - w ramach której uczniowie skorzystają z bezpłatnych podróży Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych I stopnia. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi - w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego. Oferta adresowana jest głównie dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale skorzystają także ich rówieśnicy z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region.


Bezpieczne ferie zimowe 2020

       Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z województwa śląskiego wypoczywać będą w terminie od 13 stycznia do 26 stycznia. To czas zasłużonego odpoczynku i rekreacji. Wszystkim nam zależy na tym, aby ferie minęły przede wszystkim bezpiecznie. Wychowawcy klas przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zwrócili uwagę na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, na które narażeni są młodzi ludzie. Rodziców zachęcamy do zapoznania się z "Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku" - publikacją MEN, w której zamieszczono najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Poradnik MEN - pobierz

Życzenia


Zaproszenie

      Dyrektor szkoły i Rada Pedagogiczna SP w Ludwinowie zapraszają uczniów, rodziców, dziadków oraz społeczność lokalną na Jasełka, które odbędą się w dniu 20.12.2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Ludwinowie.


Zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami

      E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Informacja na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem e-papierosów

Bezpłatna infolinia

      Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Infolinia

Zebranie z rodzicami

      Informujemy, że pierwsze zebranie w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 16 września 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 15.30. Zapraszamy!


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ludwinowie w sprawie organizacji roku szkolnego 2019/2020

       Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych:
21,22,23 kwiecień 2020 r. (egzamin ósmoklasisty)
30 kwiecień 2020 r.
12 czerwiec 2020 r.
25 czerwiec 2020 r.


Rozkład jazdy autobusu szkolnego

Dowozy

poniedziałek, wtorek, środa,czwartek, piątek

  • 8.10 - Gorzków Stary, 8.15 - Gorzków Nowy, 8.00 - Trzebniów

Odwozy (I kurs)

poniedziałek

  • 14.00 - Gorzków Stary, 14.00 - Gorzków Nowy, 13.50 - Trzebniów

wtorek,środa, czwartek, piątek

  • 13.10 - Gorzków Stary, 13.10 - Gorzków Nowy, 13.00 - Trzebniów

Odwozy (II kurs)

poniedziałek

  • 16.15 - Gorzków Stary, 16.15 - Gorzków Nowy, 16.20 - Trzebniów

wtorek, środa,czwartek

  • 15.30 - Gorzków Stary, 15.30 - Gorzków Nowy, 15.40 - Trzebniów

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

      Dyrektor szkoły i Rada Pedagogiczna SP w Ludwinowie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się w dniu 02.09.2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Ludwinowie.
Kursy autobusu szkolnego w dniu 2 września 2019r.
Gorzków Stary - 9.15
Gorzków Nowy - 9.20
Trzebniów - 9.30


Wakacje 2019

       Okres wakacji, to czas, na który dzieci czekają ze szczególnym utęsknieniem. Wychowawcy klas przeprowadzili pogadaniki o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Informacje na temat bezpiecznego wypoczynku są zamieszczone na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach i MEN.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, wspaniałej pogody oraz powrotu do szkolnych obowiązków z nową energią i uśmiechem!


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna SP w Ludwinowie zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w dniu 19.06.2019 r. o godz. 8.00 w Kościele w Gorzkowie Nowym, a o godz. 9.15 w Szkole Podstawowej w Ludwinowie.

Kursy autobusu szkolnego w dniu 19 czerwca 2019r.
Gorzków Stary - 7.30
Gorzków Nowy - 7.35
Trzebniów - 7.40
Ludwinów- 7.45
Gorzków (Kościół) - 7.50
Przyjazd do szkoły - 9.00
Powrót, wyjazd autobusu spod szkoły - 10.30


Życzenia


Informacja

      DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUDWINOWIE INFORMUJE, ŻE EGZAMIN ÓSMOKLASISTY ODBĘDZIE SIĘ W ZAPLANOWANYM TERMINIE.


Informacja

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ludwinowie wraz z komisją rekrutacyjną informują, że wszystkie wnioski złożone w trakcie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej zostały rozpatrzone pozytywnie. Wszystkie dzieci zostały przyjęte na rok szkolny 2019/2020.


Profilaktyka grypy

      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myszkowie w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę w województwie śląskim przekazuje informacje dotyczące zachowania podstawowych zasad higieny w profilaktyce grypy i zakażeń grypopochodnych. Załączone materiały edukacyjne i ulotki są do wykorzystania w działaniach promujących zdrowie. Przypominamy rodzicom, aby w przypadku wystąpienia objawów grypy u dziecka pozostało pod opieką w domu. Należy zasięgnąć porady lekarskiej i ściśle stosować się do zaleceń, gdyż właściwe leczenie jest kluczowe w zapobieganiu groźnym powikłaniom grypy.
Materiały informacyjne dotyczące profilaktyki grypy:

Co warto wiedzieć o grypie?
5 sposobów zahamowania grypy
Grypa czy przeziębienie?
Chroń siebie i bliskich przed grypą i przeziębieniem

Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ludwinowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej trwają od 1 lutego do 28 lutego, a do oddziału przedszkolnego od 7 lutego do 28 lutego. Prosimy rodziców dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych o pobranie i wypełnienie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszej szkole. Termin wypełnienia i dostarczenia deklaracji od 28 stycznia do 6 lutego.Wzory dokumentów są dostępne w gabinecie dyrektora szkoły i na stronie internetowej szkoły w zakładce "rekrutacja". Zapraszamy.


Życzenia


Informacja dla rodziców

      W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym listem.

List MEN

Informacja dla rodziców

      Wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. W związku z tym, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym listem.

List MEN

Informacja dla rodziców

      Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni. Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

www.malergia.pl


Konkurs Palm Wielkanocnych

      Konkurs palm to znak żywej wiary i pielęgnowania tradycji. Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych.

Regulamin

O reformie edukacji

      Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z planowaną reformą systemu edukacji przygotowało stronę internetową, na której można znaleźć informacje na temat zmian, jakie będą wprowadzane w szkołach od września 2017 roku.

www.reformaedukacji.men.gov.pl

Broszura informacyjna
Projekt ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe
Projekt ustawy - Prawo oświatowe

"STOP pożarom traw!"

      22 marca 2016 roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych rozpoczęła ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem "STOP pożarom traw!". Założeniem kampanii jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń, związanych z podpalaniem nieużytków rolnych. Informacje zostały zamieszczone na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - informacje


W trosce o zdrowy kręgosłup - odpowiedni tornister szkolny

Zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego

Książka na święta


Podziękowanie

Stronę oglądać najlepiej w rozdzielczości 1024x768