banner

Z ŻYCIA SZKOŁY
ROK SZKOLNY 2013/2014


AKCJA "LEKCJA WOLNOŚCI"

       Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w Akcji "Lekcja Wolności", organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów wydarzeń 1989 roku. Zajęcia w ramach przedsięwzięcia mają przybliżyć uczniom genezę i skutki tamtych wydarzeń, ale przede wszystkim pobudzać do dyskusji na temat wpływu m.in. obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r. na obecną sytuację Polski i obecne warunki życia samych uczniów.
Zasady Akcji "Lekcja Wolności":
1. Wprowadzenie uczniów przez nauczycieli w tematykę Okrągłego Stołu i wyborów 1989 roku oraz zachęcenie ich do wzięcia udziału w Akcji.
2. Przeprowadzenie przez uczniów rozmów z rodzicami, dziadkami lub dalszą rodziną na temat ich wspomnień z wydarzeń 1989 roku oraz ewentualnym udokumentowaniu tej rozmowy w dowolnej formie, np. krótka forma filmowa, praca fotograficzna, praca plastyczna, krótka forma literacka.
3. Umieszczenie prac w Internecie (np. na stronie www szkoły lub w serwisie YouTube), a linki do nich na stworzonym przez MEN dedykowanym profilu "Lekcja Wolności" w serwisie Facebook.
4. Na zakończenie Akcji - 4 czerwca 2014 r. -przeprowadzenie zajęć "Lekcja Wolności".

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji poprzez pogadanki i zajęcia pt: "Lekcja Wolności" w klasach IV-VI. Następnie uczniowie przygotowali prace plastyczne i przeprowadzili wywiady z osobami, które przeżyły komunizm w Polsce.
OTWARCIE KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH "MOJE BOISKO ORLIK 2012"

       W dniu 30 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Ludwinowie został oficjalnie otwarty kompleks boisk sportowych.

Obrazek Obrazek
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       18 stycznia Pani Poseł Małgorzata Handzlik wzięła udział
w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Ludwinowie. Dzieci i młodzież pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały z tej okazji specjalny program artystyczny. Dzień Babci i Dziadka to nie tylko jednen z najważniejszych imprez
w kalendarzu szkoły, ale zarazem doskonała okazja do integracji starszych mieszkańców gminy z młodszym pokoleniem.
Pani Poseł dołączyła do życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków - Sto lat!
DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

       Dzień 20 listopada 2013 r. był w naszej szkole "Dniem Zdrowej Żywności". Z tej okazji przybyła do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor przedstawicielka ODR Pani Anna Głąb, która pomagała rodzicom i uczniom klas starszych przygotować zdrowe, wartościowe potrawy, bogate w różnorodne składniki i witaminy. Przed degustacją Pani Anna Głąb wygłosiła prelekcję na temat zdrowej żywności i właściwego spożywania posiłków.

Obrazek Obrazek
95 r. Odzyskania Niepodległości - lekcja historii w SP Ludwinów

       Dzisiaj (tj. 08.11.) w Szkole SP odbyła się lekcja historii przygotowana przez kl. VI SP Ludwinów. Dziękujemy za przygotowaną akademię uczniom i pani nauczycielce historii Donacie Kaweckiej.
Ślubowanie Sześciolatków - I Klasy

       W Szkole Podstawowej w Ludwinowie odbyło się ślubowanie dzieci z kl. I. Jak co roku został przygotowany program artystyczny przez dzieci przy współpracy P. Marii Garncarz - wychowawczyni. P. Dyrektor swoim ołówkiem "rzetelnej wiedzy" pasowała pięcioro uczniów, po czym każde z nich odbiło swoim palcem ślad w kronice szkolnej.WIZYTA W DOMU SAMOTNEJ MATKI W ŻARKACH

       W listopadzie 2013 r. Pani Dyrektor Ewa Golibroda wraz z Ks. Bogumiłem Kowalskim oraz delegacją uczniów naszej szkoły odwiedziła Dom Samotnej Matki w Żarkach. Dom prowadzony jest przez siostry zakonne. Celem wizyty było przekazanie zabawek i słodyczy oraz środków higienicznych dla przebywających tam podopiecznych z okazji zbliżających się świąt.

WYCIECZKA ROWEROWA NA CMENTARZ DO ZŁOTEGO POTOKU

       Dnia 24 października uczniowie z klasy V i VI wybrali się z nauczycielami na wycieczkę rowerową do Złotego Potoku na cmentarz. Uczniowie oddali hołd poległym żołnierzom w czasie II wojny światowej, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, a następnie zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów. Udali się również na groby byłych pracowników Szkoły Podstawowej w Ludwinowie.

OBRAZEK

OBRAZEK
IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

       Nasi uczniowie SP Ludwinów uczestniczyli w Sokolnikach, gmina Niegowa w IV Turnieju o Puchar Premiera Donalada Tuska. Gratulujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Dzieciom za udział a Organizatorom za emocje sportowe.


Stronę oglądać najlepiej w rozdzielczości 1024x768