banner

Z ŻYCIA SZKOŁY
ROK SZKOLNY 2016/2017


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

            W dniu 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody książkowe. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla Rodziców, którzy otrzymali listy gratulacyjne. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, którą przygotowała pani Lidia Skowron. Dzieci przedstawiły program, w którym zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Po ostatnich spotkaniach z wychowawcami i odebraniu świadectw w szkole zrobiło się cicho i pusto.

GALERIA


Dzień Dziecka w Trzebniowie

            Już po raz kolejny dzieci naszej szkoły mogły uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trzebniów. Występy taneczne, prezentacje wokalno - recytatorskie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwinowie były prawdziwym popisem umiejętności artystycznych. Ponieważ dzień ten był przede wszystkim Dniem Dziecka. Dorośli również postanowili pokazać, że umieją się bawić. Pokazali swoje umiejętności w zabawie "Rodzina idzie do zoo". Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały talony na słodki upominek. Szczególną atrakcją były pokazy strażackie OSP Niegowa. Dzieci obejrzały sprzęt, który strażacy wykorzystują do codziennej pracy. Dużą frajdą była możliwość obsługi wężów pożarniczych i lania wody. Pokazy cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl pt. "Calineczka".

GALERIA


Dzień Dziecka
Spotkanie z Policją

           Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, został zorganizowany w naszej szkole Dzień Sportu. Nasza zabawa rozpoczęła się od upominku dla dzieci. Później uczniowie rozeszli się do wyznaczonych stanowisk, aby wziąć udział w zawodach sportowych. W konkurencjach przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego brali udział wszyscy. W tym dniu odwiedził nas dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie st. asp. Marcin Pędoła wraz z maskotką śląskiej policji - Sznupkiem. W ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" dzieci dowiedziały się, że aby zostać policjantem trzeba przede wszystkim być dobrym człowiekiem, ale też dobrze się uczyć, słuchać opiekunów i działać w grupie. Największą radość u maluchów wzbudziła policyjna maskotka - Sznupek, który zabawiał maluchów. Dzieci mogły zobaczyć od środka policyjny radiowóz oraz poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając sprzęt, którego na co dzień używają mundurowi. Na koniec wszyscy uczniowie zjedli kiełbaski i rozeszli się do swoich domów.

GALERIA


Wycieczka do Warszawy

           19 maja 2017r. została zorganizowana wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. II - VI wraz z opiekunami: p. Marią Garncarz, p. Teresą Radosz, p. Joanną Pikułą, p. Ewą Wójcik, p. Joanną Nocuń oraz p. Donatą Kawecką, która była kierownikiem. Program przewidywał liczne atrakcje. Pomimo dość wczesnej godziny wyjazdu (5.00) nikt z uczniów nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania. Nasz pobyt w Warszawie rozpoczął się od wizyty na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Nie mogło również zabraknąć spaceru po Starym Mieście i odwiedzin Zamku Królewskiego. Zwieńczeniem wycieczki było długo wyczekiwane wejście na Stadion Narodowy. Była to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Zadowoleni i zmęczeni dniem pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

GALERIA


Święto Konstytucji 3 Maja

           W piątek 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy przybyli na uroczystość z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Urszuli Wrony i księdza Bogumiła Kowalskiego zaprezentowali program artystyczny. Nasi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Uczniowie 03.05.2017 r. wystąpili także z montażem słowno-muzycznym dla lokalnej społeczności w kościele w Gorzkowie Nowym i Trzebniowie.

GALERIA


Wycieczka

           Dnia 25 kwietnia uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę, która rozpoczęła się od zwiedzania Starego Młyna w Żarkach. Każdy miał okazję zapoznać się z mnóstwem autentycznych maszyn, urządzeń i narzędzi, a także z multimedialnymi prezentacjami i grami, które przybliżyły nam nie tylko młynarstwo, ale także piekarstwo, bednarstwo, kołodziejstwo czy szewstwo. Następnie odwiedziliśmy Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Myszkowie. Dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach bibliotecznych. Również byliśmy w Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Dzięki życzliwości panów strażaków obejrzeliśmy samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka. Potem strażacy włączyli syreny w wozach strażackich. Zaprezentowali nam także inny sprzęt i drabinę. Potem pojechaliśmy do Tarnowskich Gór. Przez 3 godziny uczestnicy wycieczki pod okiem nauczycieli i ratowników korzystać z kąpieli wodnych. Do ich dyspozycji były baseny, zjeżdżalnie, basen z solanką i mini wodospady. Podczas wspólnej zabawy mieliśmy okazję poprawić swoją kondycję fizyczną oraz zrelaksować się. Czas spędzony na basenie minął bardzo szybko, jednak nastroje uczniów rozweselał fakt, że czekała ich jeszcze wizyta w ulubionej restauracji. Ten etap wycieczki pozwolił uzupełnić spalone kalorie. Po posiłku, nasyceni kulinariami i emocjami, wycieczkowicze wyruszyli do swych domów.

GALERIA


Dzień Ziemi

           21 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie z klasy V i VI pod opieką pani Barbary Kaszni zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej. Najważniejszym przesłaniem apelu było uświadomienie sobie i innym, że Ziemia jest naszym największym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o nią dbać. Od nas wszystkich bowiem zależy jej przyszłość.

GALERIA


Wielkanoc

           Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej. W ostatni dzień nauki przed wiosenną przerwą w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy V pod opieką pani Ewy Wójcik. Przybliżyli słuchającym historię Świąt Wielkanocnych i opowiedzieli o najważniejszych obrzędach i zwyczajach związanych ze świętami. Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Golibroda życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie przygotowali dekoracje wielkanocne. Na korytarzu szkoły pojawiły się piękne nakrycia, oryginalne aranżacje prac wykonanych na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

GALERIA


Rocznica katyńska i smoleńska

           Uroczystości upamiętniające rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy pod Smoleńskiem odbyły się 10 kwietnia w kościele w Gorzkowie Nowym. Zebrani w kościele wysłuchali część artystyczną przygotowaną przez kl. VI pod kierunkiem pani Donaty Kaweckiej. Uczniowie przypomnieli informacje związane z tymi wydarzeniami. Przeplatane one były wierszami i pieśniami. Przed obeliskiem na placu kościelnym złożyliśmy biało-czerwone kwiaty i zapaliliśmy znicze.

GALERIA


Wieczorek Poetycki

           Dnia 28 marca 2017 r. od godz.15.00 do 18.00 odbył się Wieczorek Poetycki poświęcony życiu i twórczości Jana Brzechwy. W programie: prezentacja multimedialna, fragmenty adaptacji filmowych Jana Brzechwy, konkurs wiedzy o poecie, konkurs plastyczny, inne zabawy i konkursy językowe.

GALERIA


Wycieczka przedszkolaków

           W dniu 15.03.2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do kina "Cinema City" w Częstochowie na film animowany pt. "Sing".  Bohaterami tej komedii są zwierzęta, które startują w konkursie piosenki zorganizowanym przez dyrektora bankrutującego teatru, misia koalę Bustera Moona. Zwierząt w tej animacji jest ogromna ilość, chyba występują tu wszystkie możliwe gatunki – świnki, myszki, goryle, jeżozwierze, słonie, owce, żaby, ślimaki, zające, krokodyle, owce i wiele, wiele innych. Po seansie udaliśmy się do Centrum Zabaw dla Dzieci "Magiczna Kraina" w Częstochowie.

GALERIA


Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

           1 marca po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby – jak zamordowana przez komunistów "Inka" – warto "zachować się jak trzeba". Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy! Zapraszamy do udziału w uroczystościach i imprezach, które odbywają się z okazji święta Wyklętych w całym kraju – zwłaszcza w wydarzeniach, przygotowanych przez Instytut i naszych partnerów. Nasza szkoła również pamiętała o tej rocznicy! W tym dniu zorganizowano apel poświęcony "Żołnierzom Wyklętym", podczas którego odśpiewano hymn narodowy, pieśń patriotyczną oraz zapoznano uczniów z losami bohaterów na prezentacji multimedialnej i filmie edukacyjnym.


Dzień Babci i Dziadka

           Babcia i Dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci, dlatego 14 stycznia w Szkole Podstawowej w Ludwinowie odbyła się zabawa choinkowa połączona z Dniem Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie Pani Dyrektor szkoły mgr Ewa Golibroda przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, nadszedł czas na poczęstunek. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dziadkowie byli wniebowzięci wkładem pracy swoich wnucząt pod nadzorem nauczycieli. Uroczystość zakończyła się zabawą, którą zapewnił nam zespół muzyczny AlleGro. Wszyscy bawili się znakomicie, bo doskonały nastrój dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Tegoroczna zabawa choinkowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki.

GALERIA


Orszak Trzech Króli

           Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. w Kościele w Gorzkowie Nowym o godz. 11.30. Bezpośrednio po Mszy św. orszak złożony z uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości wyruszył ulicą w stronę Gorzkowa Starego. Uroczystość uświetniły Jasełka w wykonaniu uczniów kl. II-III. Całość zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.

GALERIA


Wigilia

           Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli oraz jej pracowników i zaproszonych gości. Tak było również w tym roku. W ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą odbyła się szkolna Wigilia. Pani Dyrektor Ewa Golibroda powitała wszystkich uroczyście i serdecznie. Uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pani Marii Garncarz i Teresy Radosz przedstawili Jasełka. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Po życzeniach wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu.

GALERIA


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
III Gminny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych

           Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w szkole trwają już kilka dni. Ostatnie dni upływają w szkole w radosnej i świątecznej atmosferze. Przedszkolaki z swoją panią i rodzicami piekły pieniczki. Wychowawcy z klasą drugą i trzecią każdego dnia pracują nad przygotowaniami do występu artystycznego. We wszystkich klasach błyszczą i świecą choinki, wszędzie wiszą świąteczne ozdoby. Poznaliśmy świąteczne zwyczaje, tradycje związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci klas starszych wykonały stroiki świąteczne i rękodzieła artystycznego, które zaprezentowały na wystawce w III Gminnym Przeglądzie Stołów Bożonarodzeniowych. Pani Dyrektor Ewa Golibroda i pani Joanna Nocuń wraz z uczennicami: Kamilą Dziadczyk, Anitą Sławek, Anną Nocuń w dniu 11 grudnia reprezentowały naszą szkołę w Niegowie. Goście odwiedzający w tym dniu GOK mieli okazję nie tylko zasmakować tradycyjnych, wigilijnych potraw, ale także zobaczyć przepiękne, ręcznie robione świąteczne ozdoby naszych uczniów.

GALERIA


Wycieczka do teatru i aquaparku

           W dniu 8 grudnia 2016 r. klasy II - VI pojechały do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Obejrzeli spektakl pt. "Roszpunka" na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów. Dzieciom bardzo podobała się uwspółcześniona wersja baśni. Po teatrze pojechaliśmy do Tarnowskich Gór. Przez 2 godziny uczestnicy wycieczki pod okiem nauczycieli i ratowników korzystać z kąpieli wodnych. Do ich dyspozycji były baseny, zjeżdżalnie, basen z solanką i mini wodospady. Była to niecodzienna lekcja zajęć wychowania fizycznego i rekreacji. Czas spędzony na basenie minął bardzo szybko, jednak nastroje uczniów rozweselał fakt, że czekała ich jeszcze wizyta w ulubionej restauracji. Ten etap wycieczki pozwolił uzupełnić spalone kalorie. Po posiłku, nasyceni kulinariami i emocjami, wycieczkowicze wyruszyli do swych domów.


Mikołaj

           We wtorek, 6 grudnia naszą szkołę oraz oddział przedszkolny odwiedził św. Mikołaj wraz ze śnieżynkami. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów i przedszkolaków. Mikołaja przywitały dzieci ze śpiewem i z wierszykami. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne. Świętego Mikołaja do naszej szkoły zapraszamy za rok.

GALERIA


Światowy Dzień Pluszowego Misia

           "Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś". 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Głównym celem popularyzacji tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość i bezpieczeństwo. Z tymi słowami łączy się właśnie pluszowy miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas chronić od zła i niebezpieczeństwa. Dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-III przyszli do szkoły ze swoim przyjacielem misiem. Maskotki były bardzo różne od małych do bardzo dużych. Uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowali wiersze i piosenki o misiach. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach, dzieci musiały wykazać się wiedzą o filmowych i literackich misiach. Wszystkie dzieci kolorowały misie, które ozdobiły szkolny korytarz. Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki.

GALERIA


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

           W naszej szkole 21 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Celem było kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka ,uświadamiając dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Uczniowie zostali zapoznani przez wychowawców z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i Listem Rzecznika Praw Dziecka.

List Rzecznika Praw Dziecka


Zakończenie obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski

           18 listopada odbyła sie akademia z okazji zakończenia obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez księdza Bogumiła Kowalskiego i panią Donatę Kawecką. Klasa V zaśpiewała piosenki i pieśni związane z tą uroczystością. Wszyscy uczniowie obejrzeli film o Chrzcie Polski. Również odbył się turniej wiedzy historycznej o Polsce. Całej oprawie towarzyszyła dekoracja z legendami polskimi wykonanymi przez uczniów klas IV-VI oraz wystawa poświęcona obchodom Chrztu Polski, którą można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Wystawa zawierała: książki, broszury, ulotki, mapki, odznaczenia, medale, banknoty i inne, które ksiądz sprowadził z Częstochowy.

GALERIA


Święto Niepodległości

           10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: pani Donaty Kaweckiej oraz pani Urszuli Wrony przygotowali akademię. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Następnego dnia, 11 listopada uczniowie wystąpili dla społeczności lokalnej w kościele.

GALERIA


Pasowanie przedszkolaków i ślubowanie klasy pierwszej

           8 listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka i ślubowanie klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki i zabawy taneczne. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Po części artystycznej pani Dyrektor Ewa Golibroda dokonała uroczystego pasowania przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak i pierwszoklasista otrzymał dyplom, a od rodziców słodki upominek. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej oraz ich rodziców. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie: panią Joannę Nocuń, panią Lidię Skowron, panią Joannę Pikułę.

GALERIA


Pamiętamy o zmarłych

           1 i 2 listopada obchodzone są w Polsce dni Wszystkich Świętych i Zaduszki, kiedy to wspominamy zmarłych. W dniu 26 października 2016r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Donatą Kawecką, panią Dyrektor Ewą Golibrodą i rodzicami panią Agnieszką Lamch wybrali się na cmentarz do Złotego Potoka. Wykonali prace porządkowe na Grobie Nieznanego Żołnierza, złożyli wiązanki kwiatów i zapali znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Następnego dnia uczniowie kl. V z księdzem Bogumiłem Kowalskim wybrali się na pieszą wycieczkę do Gorzkowa Nowego. Posprzątali, złożyli kwiaty, zapalili znicz i pomodlili się przed obeliskiem Katyń oraz Smoleńsk 2010 znajdującym się na terenie parafii. Jest to dowód, że pamiętamy o tych osobach, mimo że już nie żyją.

GALERIA


Dzień Papieski

           16 października to dla wszystkich Polaków data szczególnie ważna. Ten dzień sprzyja rozmaitym inicjatywom, które kultywować mają pamięć o Papieżu Polaku. Jedna z nich Iskra Miłosierdzia zawitała do parafii św. Jana Berchmansa. To dzieło to Mobilne Muzeum Jana Pawła II.

Muzeum Jana Pawła II

GALERIA


Dzień Nauczyciela

           Jak co roku 13 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W części artystycznej uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem pani Krystyny Siekierskiej śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki, które sami wykonali.

GALERIA


Dzień zdrowego żywienia

           Dzieci z naszego przedszkola i klas młodszych wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdziły się w tym przekonanaiu, w szkole zorganizowaliśmy "Święto Warzyw i Owoców". W tym dniu każde z dzieci przyniosło do szkoły swój ulubiony owoc i ulubione warzywo. Punktem kulminacyjnym dnia była oczywiście degustacja owoców oraz niektórych warzyw, które można spożywać na surowo. Dzieci opisywały wygląd warzyw i owoców, określały smaki, kształt i kolor. Również wykonały rysunki ulubionych warzyw i owoców.

GALERIA


Wycieczka do Chorzowa

           30 września przedszkolaki z pnią Lidią Skowron i panią Joanną Nocuń oraz z swoimi rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Chorzowa. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Następnie wyruszyliśmy do Centrum Zabaw dla Dzieci, gdzie czekały na nas przepiękne sale zabaw. Późnym popołudniem przedszkolaki wróciły rozśpiewanym autokarem szczęśliwe i zadowolone.

GALERIA


Wycieczka do Ojcowa i Krakowa

           28 września uczniowie z klas II-VI byli na wycieczce zorganizowanej przez panią Donatę Kawecką i księdza Bogumiła Kowalskiego. Zwiedzaliśmy: Pustynię Błędowską, Piaskową Skałę, Ojców, Kraków - Łagiewniki i sam Karków. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów i odśpiewały hymn w Krypcie na Wawelu przy grobie Państwa Kaczyńskich. Ostatnim punktem wycieczki był film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych" w 3D. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

GALERIA


Turniej piłki nożnej

           19 września odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych o Puchar św. Jana Berchmansa. Do turnieju zgłosiły się 4 szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Punktualnie o godz. 10.00 drużyny zgromadziły się w Szkoły Podstawowej w Ludwinowie.Turniej zakończył się rozdaniem nagród: I miejsce - SP Niegowa, II miejsce - SP Sokolniki, III miejsce - SP Ludwinów, IV - miejsce SP Bliżyce. Dziękujemy Międzypowiatowemu Banku Spółdzielczemu w Myszkowie za sponsoring w całości imprezy, Urzędowi Gminie Niegowa za ufundowanie koszulek dla zwycięzców.

GALERIA


Sprzątanie Świata
Święto Pieczonego Ziemniaka

           Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (16-18 września) odbywa się pod hasłem "Podaj dalej... Drugie życie odpadów". Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko. 17 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na dokładne sprzątanie naszej okolicy. W tym dniu również odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, zapachniały pieczonki, a w popiele piekły się ziemniaki.

GALERIA


VI Tydzień Wychowania

           Uczniowie brali udział w obchodach "VI Tygodnia Wychowania", który przypadł w dniach 11-17 września 2016 r. W tym roku Tydzień Wychowania obchodzimy pod hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec". Klasa piąta przygotowała apel pod kierunkiem księdza Bogumiła Kowalskiego.

GALERIA


Narodowe Czytanie

           Nasza szkoła również włączyła się w organizowaną przez Prezydenta RP akcję Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czytała "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. W piękny słoneczny, piątek wśród śpiewu ptaków uczniowie naszej szkoły wysłuchali fragmentów powieści. Publiczność - słuchając o miłości Ligii i Winicjusza, opisu Nerona i emocjonującej walki na arenie przeniosła się w fascynujący świat starożytnego Rzymu. W tym roku fragmentów narodowej lektury wysłuchaliśmy w wykonaniu pani Donaty Kaweckiej.

GALERIA


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

            1 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ludwinowie rozpoczęli kolejny rok szkolny 2016/2017. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele w Gorzkowie Nowym. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili uczniów: Sekretarz Gminy Niegowa - Jerzy Tatarek i Radny wsi Trzebniów - Andrzej Maligłówka. Pani Dyrektor Ewa Golibroda serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tą uroczystość. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w szkole podstawowej. Po zakończonej akademii wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Natomiast najmłodsze dzieci zebrały się z rodzicami, Panią Dyrektor, Panem Sekretarzem i wychowawczyniami przed szkołą i posadziły drzewko.

GALERIA