banner

Z ŻYCIA SZKOŁY
ROK SZKOLNY 2017/2018


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

           22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Uczniowie naszej szkoły zakończyli kolejny rok nauki. Pani Teresa Radosz wręczyła dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się najlepszymi wynikami w nauce i pięknym zachowaniem. Podziękowania skierowane były również rodzicom, którzy włożyli dużo serca w pracę na rzecz szkoły. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III, którą przygotowała pani Lidia Skowron. Pan Teresa Radosz w szczególny sposób podziękowała pani Joannie Haładus i pani Lidii Skowron, które po wielu latach pracy odchodziły na emeryturę. Słowa uznania dla pań skierowała również Rada Rodziców dziękując za pracę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

GALERIA


Wycieczka do Zatoru

           Kiedy nadszedł oczekiwany dzień 19 czerwiec 2018 r. cała nasza szkoła z paniami i rodzicami dzieci z przedszkola wyruszyła w daleką podróż do Zatoru. Już po przyjeździe na miejsce wiedzieliśmy, że będą to niezapomniane chwile. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od niezwykłej projekcji filmowej o dinozaurach w 5D i zwiedzania domu do góry nogami. Kolejnym punktem wycieczki był park owadów. Po obejrzeniu tych przedziwnych stworów dzieci ruszyły dalej, w kierunku parku dinozaurów. Tam jak się okazało czekała na nich największa atrakcja - ruszające się i ryczące jak prawdziwe – ogromne dinozaury. Uczniom przypadło do gustu także wesołe miasteczko pełne karuzel, zjeżdżalni i innych atrakcji. Wróciliśmy zmęczeni, ale przywieźliśmy wiele wspomnień, które zostaną nam w pamięci.

GALERIA


Dzień Dziecka w Trzebniowie

           Już po raz kolejny, 2 czerwca dzieci naszej szkoły mogły uczestniczyć w pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trzebniów. Występy taneczne, prezentacje wokalno - recytatorskie oraz skecze przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwinowie były prawdziwym popisem umiejętności artystycznych. Ponieważ dzień ten był przede wszystkim Dniem Dziecka. Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały talony na słodki upominek. Szczególną atrakcją były pokazy strażackie OSP Niegowa. Dzieci obejrzały sprzęt, który strażacy wykorzystują do codziennej pracy.

GALERIA


Dzień Europejski

           Wszyscy jesteśmy Polakami, ale jesteśmy także europejczykami. Nasz kraj jest częścią Europy i członkiem Unii Europejskiej. Aby pamiętali o tym nasi uczniowie zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Organizatorem była nauczycielka języka angielskiego pani Krystyna Siekierska. Podczas uroczystości, która miała miejsce 30 maja, uczniowie z klasy VI zaprezentowały inscenizację. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje wielu krajów europejskich. Odśpiewaliśmy też hymn Unii Europejskiej. Było międzynarodowo, kolorowo i smacznie.

GALERIA


Święto Konstytucji 3 Maja

           Dnia 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VII pod opieką pani Donaty Kaweckiej przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia.

GALERIA


Dzień Ziemi

           22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczaniem środowiska oraz uświadomienie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami.    18 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy VI przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Joanny Haładus.


Rocznica katyńska i smoleńska

           Uroczystości upamiętniające rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy pod Smoleńskiem rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Gorzkowie Nowym. Następnie zebrani wysłuchali część artystyczną przygotowaną przez kl. VI. Uczniowie przypomnieli informacje związane z tymi wydarzeniami. Przed obeliskiem na placu kościelnym złożyliśmy biało-czerwone kwiaty i zapaliliśmy znicze. Celem było kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe oraz emocjonalne wiązanie uczniów z ojczyzną.

GALERIA


Wycieczka do Warszawy

           W dniu 06.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń, która inspiruje do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Każdy mógł poczuć się jak naukowiec, który przeprowadza eksperyment i szuka odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Następnie odwiedzili Planetarium. Podczas filmu uczniowie mieli możliwość rozwijania wiedzy o zjawiskach astronomicznych. Grupa autokarem podjechała do McDonald's, gdzie zjadła posiłek a następnie zadowoleni powrócili do domu.

GALERIA


Wielkanoc

           W środę 28 marca 2018r., ostatniego dnia przed świąteczną przerwą odbył się apel. Miał na celu przygotować naszych uczniów do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować, że Pan Zmartwychwstał! Uczniowie kl. VI pod kierunkiem pani Ewy Wójcik przygotowali inscenizację słowno- muzyczną. Uczniowie w niezwykły sposób odegrali swoje role. Towarzysząca przedstawieniu wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat świąt Wielkiej Nocy udzielił się wszystkim obecnym. Na zakończenie Pani Dyrektor Teresa Radosz życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie przygotowali dekoracje wielkanocne. Na korytarzu szkoły pojawiły się piękne, oryginalne aranżacje prac wykonanych na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

GALERIA


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

           W dniu 1 marca w naszej szkole miał miejsce apel przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1963. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Podczas apelu odśpiewano hymn narodowy, pieśń patriotyczną oraz zapoznano uczniów z losami bohaterów na prezentacji multimedialnej i filmie edukacyjnym.


Wycieczka przedszkolaków

           22 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do kina Cinema City w Częstochowie na seans pt. "Fernando".  Tytułowy Fernando  to wielki byczek o równie wielkim sercu. Zamiast walczyć, wolał leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Omyłkowo wzięty za groźną bestię został schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. By powrócić na łono rodziny, Fernando stanął na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyruszył na wielka wyprawę, podczas której przeżył przygodę swojego życia. Film bardzo się podobał uczestnikom wyjazdu. Następnie udaliśmy się do Dziecięcego Raju "Hula- Kula" w Rędzinach. Bajkowy wystrój sal zapowiadał miły pobyt. Już na samym wejściu dzieci zobaczyły m.in. samochody, motory, zjeżdżalnie, długie tunele, grającą karuzelę, dmuchany zamek. Zagadkowe przejścia, przeszkody wymagające zachowania równowagi, baseny z piłeczkami,  to wyzwania, które nie pozwoliły dzieciom  się nudzić. W międzyczasie  dzieci częstowały się  łakociami, piły soczki i jadły frytki. Pobyt w Hula Kula umiliły dzieciom animatorki, która zaproponowały zabawy ruchowe przy muzyce. Dopełnieniem zabawy był dyplom i pamiątkowe zdjęcie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, pełni radosnych wspomnień.

GALERIA


Dzień Babci i Dziadka

           Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Dnia 27 stycznia w szkole odbyła się zabawa choinkowa połączona z Dniem Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Radosz, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanym korytarzu dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe, skecze związane tematycznie z tymże świętem. Uczniowie klasy III i VI wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Oprócz montażu słowno-muzycznego były także pokazy taneczne w wykonaniu uczniów kl. I-VII. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci z babciami i dziadkami bawiły się i tańczyły przy muzyce. Wszyscy bawili się znakomicie, bo doskonały nastrój dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki.

GALERIA


Orszak Trzech Króli

           6 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy w Orszaku Trzech Króli. W tym roku wszyscy mogli cieszyć się niezwykle piękną pogodą, ciepłą i słoneczną. Tegorocznym hasłem przewodnim orszaku były słowa "Bóg jest dla wszystkich". Wszyscy mieszkańcy, uczniowie naszej szkoły i ich rodzice oraz nauczyciele zebrali się o godz. 10.45 na orliku, by wziąć udział w uroczystym pochodzie. W czasie przemarszu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy oraz mogli obejrzeć scenki Jasełek przygotowane przez uczniów kl. III pod kierunkiem pani Teresy Radosz. Orszak Trzech Króli zakończył się Mszą świętą w Gorzkowie Nowym.

GALERIA


Wigilia

            Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły to też jedna, wielka rodzina. Dlatego 19 grudnia spotkaliśmy się na wspólnej wigilii. Wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie zasiedliśmy do stołu delektując się tradycyjnymi potrawami, ciastami i słodyczami. 21 grudnia uczniowie kl. III pod kierunkiem pani Teresy Radosz zaprezentowali tradycyjne Jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Obok Maryi i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli sceny rozgrywające się w Betlejem. Po jasełkach Pani Teresa Radosz złożyła wszystkim życzenia z okazji Swiąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku. Jak zawsze było miło, pięknie i w świątecznej atmosferze.

GALERIA


Wycieczka do Częstochowy

           Aby poczuć przedsmak świątecznej atmosfery, 13 grudnia uczniowie klas III - VII udali się wraz z wychowawcami do kina Cinema City w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, aby obejrzeć film pt. "Mikołaj i spółka". Z rozbawieniem śledzili perypetie tytułowego bohatera, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników. W szalonej misji ratowania Świąt pomoże Mikołajowi pewna sympatyczna rodzinka... Lekka komedia familijna wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Po seansie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
IV Gminny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych

            Nadszedł długo wyczekiwany czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki i klasy młodsze z swoimi paniami i rodzicami piekły pierniczki. Dzieci wspólnie wykonały długi łańcuch z kolorowego papieru. Zrobiły piękne choinki, które ozdobiły różnymi cekinami, kolorowymi guzikami i gwiazdkami. Wykonały stroiki świąteczne i rękodzieła artystycznego, które zaprezentowały na wystawce w IV Gminnym Przeglądzie Stołów Bożonarodzeniowych. Pani Joanna Nocuń wraz z uczennicami: Izabelą Lamch, Marleną Lamch, Kamilą Dziadczyk, Anitą Sławek, Anną Nocuń, Karoliną Wąsat i Karoliną Magierą w dniu 11 grudnia reprezentowały naszą szkołę w Niegowie. Goście odwiedzający w tym dniu GOK mieli okazję nie tylko zasmakować tradycyjnych, wigilijnych potraw, ale także zobaczyć przepiękne, ręcznie robione świąteczne ozdoby naszych uczniów.

GALERIA


Mikołaj

            W środe 6 grudnia wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana uczniowie nasłuchiwali dźwięku dzwonka Mikołaja. Po obiedzie wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III spotkały się na korytarzu szkolnym, aby powitać długo oczekiwanego gościa. Mimo braku białego puchu, jak co roku Mikołaj przybył do szkoły. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Dzieci miały przygotowany prezent dla gościa w postaci wierszy i piosenek. Po występach Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Nie zapomniał również o starszych uczniach naszej szkoły. Także i dla nich znalazły się słodkie upominki.

GALERIA


Światowy Dzień Pluszowego Misia

           Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  misiem.  A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci przedstawiały swojego miłego przyjaciela, a następnie brały udział w zajęciach zorganizowanych przez panie wychowawczynie. Wszystkie klasy poznały historię  święta, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały plastyczne wizerunki misiów.

GALERIA


Warsztaty bożonarodzeniowe

           Dnia 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ludwinowie w ramach kółka regionalnego odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Podczas spotkania dzieci wykonały świąteczne ozdoby. Powstały ciekawe, oryginalne dekoracje takie jak: pachnące aniołki z siana; choinki bawełniane na brzozie zdobione cekinami, guzikami, koralami i kokardkami. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, uczestnicy z  wielkim zaangażowaniem tworzyli ozdoby świąteczne. Wszyscy dobrze się bawili. Wspólne działanie dostarczyło wszystkim uczestnikom wiele radości.

GALERIA


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

           20 listopada został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Uczniowie zostali zapoznani przez wychowawców z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i Listem Rzecznika Praw Dziecka. Dodatkowym akcentem był kolorowy strój, który manifestował radość i równość wszystkich naszych dzieci wobec praw.

List Rzecznika Praw Dziecka

GALERIA


Święto Niepodległości

             Wychowanie patriotyczne w naszej szkole jest priorytetem, toteż szczególnie staramy się o godne uczczenie świąt i rocznic narodowych. Tegoroczna uroczystość obchodów Święta Niepodległości odbyła się 10.11.2017 r. Ten dzień obchodziliśmy bardzo uroczyście. Galowy stój, hymn państwowy odśpiewany z pełną powagą, to sposób w jaki nasi najmłodsi oddali honor wszystkim, którzy poświęcili życie za Polskę. Uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani Urszuli Wrony włożyli wiele trudu w przygotowanie tej akademii. Dla wszystkich uczniów była ona przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą tak ważną rocznicą. Następnego dnia, 11 listopada uczniowie wystąpili dla społeczności lokalnej w kościele. Przed obeliskiem na placu kościelnym złożyliśmy biało-czerwone kwiaty i zapaliliśmy znicze.

GALERIA


Ślubowanie klasy pierwszej

            Dzień 26 października 2017 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwinowie. Uczniowie klasy I przygotowali program artystyczny pod kierunkiem swojej wychowawczyni Marii Garncarz. Następnie pani Teresa Radosz dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.

GALERIA


Pasowanie przedszkolaków

            Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się 25.10.2017 r. Zgromadzeni na uroczystości rodzice dzieci z oddziału I oraz oddziału II, mogli podziwiać prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Panie: Lidia Skowron, Ewelina Janocha, Joanna Nocuń przygotowały scenariusze uroczystości, w których zaprezentowały się wszystkie dzieci. Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie przez panią Teresę Radosz. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

GALERIA


Wycieczka

            W dniu 18 października 2017 r. klasy III - VII pojechały do Myszkowa na spektakl pt. "Mity". W sztuce bogowie i herosi ukazani zostali w sposób bardzo humorystyczny, ale i ciekawy. Wszystkim podobała się scenografia, kostiumy i gra aktorów oraz efekty specjalne. Miejmy nadzieję, że sztuka zachęci do czytania mitów. Atrakcją wyjazdu była kręgielnia. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Było super!!!

GALERIA


Dzień Nauczyciela

            Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części artystycznej uczniowie z klasy VI pod kierunkiem pani Krystyny Siekierskiej śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Uczniowie prezentowali różne scenki z życia szkolnego. Najmłodsi pochwalili się swoimi umiejętnościami, zaprezentowali pokaz mody dla nauczycieli. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia.

GALERIA


Dzień zdrowego żywienia

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III wysłuchały prelekcji o konieczności zdrowego odżywiania się. W ramach promocji zdrowia i zdrowego stylu życia uczniowie przynieśli do szkoły owoce, z których przygotowali zdrowe soki. Dzieci wykonały plakaty promujące spożywanie owoców. Mamy nadzieję, że dzięki zorganizowanemu w naszej szkole dnia zdrowego żywienia, uczniowie zrozumieli, iż właściwie odżywianie ma wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, urodę, a także osiąganie dobrych wyników w nauce.

GALERIA


Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

            W dniu 21 września 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Jest to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w działaniach podjętych dla podkreślenia wagi tego dnia.  Wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki, lekcje wychowawcze dotyczące tej tematyki. Uczniowie wykonali plakaty, które widnieją na korytarzach szkolnych.

Plakat


Sprzątanie Świata
Święto Pieczonego Ziemniaka

            "Nie ma śmieci - są surowce" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym. Albo jako rzeczy "z drugiej ręki" służyć innym. Dnia 15.09.2017 r. nasza szkoła przyłączyła się również do tej akcji. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren szkoły oraz jej najbliższą okolicę. Klasy VI-VII porządkowy Trzebniów. Po zakończonej akcji , każdy uczeń naszej szkoły ma poczucie, że przyczynił się do tego, że najbliższa okolica jest czysta i zadbana. Po całej pracy na podwórku szkolnym czekali na nas rodzice z gorącymi i bardzo smacznymi pieczonkami.

GALERIA


VII Tydzień Wychowania

            Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich, a obchodzony jest we wrześniu każdego roku. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania. Uczniowie brali udział w obchodach VII Tygodnia Wychowania pod hasłem "Maryja wychowawczynią pokoleń", który przypadł w dniach 10-16 września 2017 r.


Rocznica wybuchu II wojny światowej

            8 września 2017 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji przypadającej w tym miesiącu 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W przygotowanym montażu słowno-muzycznym przez klasę VII pod kierunkiem nauczyciela historii pani Donaty Kaweckiej uczniowie przypomnieli przebieg wydarzeń tragicznego września. Mamy nadzieję, że apel ten stał się kolejną "żywą lekcją" historii przybliżającą wszystkim uczniom tragiczne wydarzenia z dziejów naszego kraju.

GALERIA


Narodowe Czytanie

            Już po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP. Nasza szkoła była jednym z wielu miejsc w Polsce, w którym czytano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. 5 września uczniowie z entuzjazmem podjęli kolejne literackie zadanie, mimo iż zarówno kompozycja sztuki, jak i warstwa językowa "Wesela" stanowią nie lada wyzwanie dla uczniów szkoły podstawowej. Spotkanie stało się okazją do przybliżenia młodym Polakom dziejów ojczystej historii i kultury. Słuchaczy zapoznano także z genezą dzieła.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

            W dniu 4 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, przemawiała Pani Dyrektor Ewa Golibroda witając serdecznie grono pedagogiczne, rodziców, uczniów oraz przedszkolaków. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się klasa siódma. Uczniowie kl. I-III otrzymali teczki szkolne ufundowane przez Grupę Azoty, a uczniowie kl. IV-VII plecaki. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć i podzielili się wrażeniami z minionych wakacji. Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!

GALERIA